preloader
Edit Content

درباره ما

دکتر علی شالچی زاده فارغ التحصیل سال ۱۳۸۲ از دانشکده دندانپزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با عنوان جراح –دندانپزشک

با ما تماس بگیرید

دستگاه میکروسکوپ دندانپزشکی چیست ؟

  • خانه
  • -
  • دندان پزشکی
  • -
  • دستگاه میکروسکوپ دندانپزشکی چیست ؟

هر آن چیزی که باید از میکروسکوپ دندان پزشکی بدانید

دستگاه میکروسکوپ دندانپزشکی برای راحتی عملیات های دندانپزشکی طراحی شده است. این دستگاه به دکتر اجازه می دهد تا با تسلط بر همه چیز بتواند موقعیت راحت تری داشته باشد و عملیات دندانپزشکی را با موفقیت انجام دهد. قبل از آن پزشکان از لوپ های دندانپزشکی استفاده می کردند. هم اکنون درکلینیک دندان پزشکی دکترعلی شالچی زاده از جدید ترین ابزار و متد ها استفاده می کنیم.

لوپ ها بزرگنمایی بسیار خوبی داشتند و به پزشکان اجازه می دادند تا بهتر بتوانند به زوایای کار خود تسلط داشته باشند؛ اما مشکلی که وجود داشت این بود که این لوپ ها به صورت عینک بوده و به سر متصل می شدند.

سنگینی لوپ ها در طولانی مدت نتیجه خوبی را در بر نداشت و باعث برخی مشکلات جسمانی در پزشکان می شد و اگر عمل جراحی زمان زیادی به طول می انجامید، باعث مشکلات جدی تر دیگری نیز می شد.

با طراحی دستگاه میکروسکوپ دندان پزشکی، کار برای پزشکان بسیار راحت شده و با این دستگاه می توان از بسیاری از مشکلات و پیشامد هایی که سایر دستگاه ها ایجاد می کردند، جلوگیری کرد.

بیشتر میکروسکوپ های دندان پزشکی از طریق پدال پا کنترل می شوند. بزرگنمایی که در طول کار ایجاد می کنند می تواند برای جراحی دندان، دندانپزشکی با لیزر، اقدامات ترمیمی و سایر موارد بالینی ایده آل باشد.

میکروسکوپ ها علاوه بر آن گزینه جذاب  دیگری نیز دارند در کلینیک دکتر شالچی زاده  فرایند درمان توسط دکتر از طریق یک مانیتور مقابل یونیت، عمل جراحی در حال انجام را به بیمار  نشان می دهد . این فیلم ها نیز قابل ضبط و مشاهده است .

فواید استفاده از دستگاه میکروسکوپ دندانپزشکی

میکروسکوپ یک انقلاب بزرگ را در حوزه دندانپزشکی ایجاد کرده است. این دستگاه باعث می شود تا دندانپزشک بتواند با ظرافت و دقت بیشتری به عملیات های مختلف بپردازد‌. در این بخش به چندین مزایای قابل توجه میکروسکوپ ها می پردازیم.

بزرگنمایی قابل توجه

لوپ هر چقدر هم خوب باشد، میکروسکوپ ها خیلی بهتر از آن عمل میکنند. قابلیت بزرگنمایی میکروسکوپ ها و راحتی کار با آن، چندین بار با لوپ تفاوت دارد و بهتر است.

بزرگنمایی که میکروسکوپ ها به پزشکان ارائه می دهند باعث می شود تا با افزایش دید بهتر، بتوانند بر تمام زوایای کار خود تسلط داشته و بهتر عمل کنند.

بهبود ارگونومی

ارگونومی یکی از بزرگترین دلایل استفاده دندان پزشکان برای استفاده از این دستگاه می باشد. این مزیت، شما را مجبور می کند که با یک وضعیت خوب روی صندلی خود بنشینید. این واقعیت باعث می شود تا بدن شما در پایان کار در حالت بهتری باشد و در طولانی مدت دچار هیچ مشکلی نشود.

کاهش خستگی و فشار چشم
فناوری لوپ ها همگرایی بینایی نیز نامیده می شوند. یعنی چون به سر و چشم متصل می شدند فاصله ای بسیار نزدیک با چشم پزشک داشتند. این اتفاق باعث خستگی دست و چشم پزشکان می شد.

دستگاه میکروسکوپ دندانپزشکی تمام این مشکلان را از بین برده و با بزرگنمایی بیشتر و بهتر از ناحیه کار، امکان دید بهتری را برای پزشکان ایجاد کرده است و درنتیجه فشار و خستگی چشم ها را تا حد بسیاری پایین آورده است.

روشنایی عالی

منابع نوری که داخل میکروسکوپ قرار گرفته است به دندانپزشکان کمک بسیاری می کند تا بهتر بتوانند متوجه خرابی ها، پوسیدگی ها و مراحل کار شوند. نور های به کار رفته در میکروسکوپ های دندانپزشکی باعث می شوند تا پزشکان بتوانند در محدوده کار خود با تسلط بیشتری عمل کنند.

مستندات و ارتباطات

میکروسکوپ زمانی که با مانیتور و یا دوربین جفت می شود، می تواند به سایرین اجازه دهد تا با دکتر همراه شوند و به خوبی مراحل کار را دنبال کنند. علاوه بر آن حتی می توان مراحل کار را با استفاده از میکروسکوپ ضبط کرد.

کاربرد دستگاه میکروسکوپ دندانپزشکی

استفاده از میکروسکوپ در جراحی دندان کاربرد های گسترده ای دارد، زیرا امکان تجسم ریز جزئیات تشریحی و ساختار های بافتی را فراهم می کند.

با استفاده از بزرگنمایی بیشتر و دیدن موارد زیادتر، متخصصان و دندانپزشکان می توانند مهارت های خود را دقیق تر به کار گیرند. برخی از متداول ترین کاربرد های میکروسکوپ جراحی دندان عبارت است از:

• اندودنتیکس و جراحی اندودنتیکس
• پریودنتیکس و جراحی پریودنتال
• ایمپلنتولوژی
• پروتز و جراحی زیبایی
• ترمیم
• جراحی دهان
• تکنیک های معمول دندان پزشکی

دکتر علی شالچی زاده معتقد است تجهیزات مدرن بزرگ نمایی در دندان پزشکی انقلابی بوده که کیفیت درمان را در این حوزه به چند ده برابر افزایش داده است و ضریب خطای دندانپزشکی را نزدیک به صفر رسانده است.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...