preloader
Edit Content

درباره ما

دکتر علی شالچی زاده فارغ التحصیل سال ۱۳۸۲ از دانشکده دندانپزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با عنوان جراح –دندانپزشک

با ما تماس بگیرید

بهترین روش کاشت ایمپلنت فوری | شرایط انجام ایمپلنت فوری

  • خانه
  • -
  • ایمپلنت
  • -
  • بهترین روش کاشت ایمپلنت فوری | شرایط انجام ایمپلنت فوری

در این مقاله در مورد روش های کاشت ایمپلنت فوری صحبت می شود اما قبل از ان بهتر است بدانید که اگر اخیراً دندانی را از دست داده اید، باید سریعا نسبت به جایگزینی آن اقدام کنید. یک دندان از دست رفته آسیب های زیادی به سلامتی می زند ازجمله اینکه می تواند مراحل جویدن غذا را دشوار کند. این روزها گزینه های زیادی برای جایگزینی دندان های از دست رفته وجود دارد، اما ایمپلنت های دندانی تا حد زیادی واقعی ترین و طولانی ترین راه حل هستند. اساسا، بعد از کاشت ایمپلنت های دندانی به نظر می رسد که شما اصلا دندانی را از دست نداده اید!

روش های کاشت ایمپلنت فوری
روش های کاشت ایمپلنت فوری

مزایا کاشت ایمپلنت فوری، معایب کاشت ایمپلنت فوری و در مرحله آخر روشن شدن این نکته که کدام نوع درمان برای افراد بهتر است: ایمپلنت فوری یا معمولی و تفاوت ایمپلنت فوری و ایمپلنت معمولی, و مراحل کاشت ایمپلنت فوری همگی در تصمیم‌گیری بیمار برای انتخاب این شیوه درمانی مؤثر است.

بعد از از دست دادن دندان چه اتفاقی می افتد؟

پس از اینکه دندانپزشک دندان شمارا درآورد، متوجه فضای خالی می شوید که غیرطبیعی به نظر می رسد. با این حال، از دست دادن دندان همچنین منجر به تغییراتی می شود که ممکن است مدتی طول بکشد تا متوجه شوید. بدون تحریک ریشه دندان، استخوان فک زیرین شروع به زوال می کند. از دست دادن استخوان فک می‌تواند حمایت کمتری برای دندان‌های باقی‌مانده ایجاد کند و خطر کشیدن آنها را نیز افزایش دهد. قبل از بررسی روش های کاشت ایمپلنت فوری شرایط انجام انجام ایمپلنت فوری باید در نظر گرفته شود.

شرایط انجام ایمپلنت فوری

بررسی سلامت بیمار در الویت و در ابتدایی مرحله است. در جلسه مشاوره در مورد روش ‌های کاشت ایمپلنت فوری و بررسی وضعیت دندان با استفاده از عکس رادیوگرافی و مشاهده ضخامت استخوان فک، وضعیت ریشه‌های دندان انجام می شود.

شرایط انجام ایمپلنت فوری
شرایط انجام ایمپلنت فوری

مشاوره اولیه ایمپلنت دندان

در طول فرایند کاشت ایمپلنت فوری دندان انجام تمامی مراحل با روش دیجیتال امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل بخشی از این فرایند توسط دستیاران به‌صورت دستی انجام می‌شود.

در طول مشاوره اولیه، باید به دندان‌پزشک خود در مورد سابقه پزشکی خود و هرگونه بیماری یا بیماری موجود که ممکن است داشته باشید بگویید. این امر در تعیین اینکه کدام یک از روش های کاشت ایمپلنت فوری موثر است نقش دارد.

از طریق این تجزیه‌وتحلیل عمیق از سلامت دهان و دندان شما، دندان‌پزشک تشخیص می‌دهد که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی فوری ایمپلنت دندان هستید یا خیر وکدام یکی از روش های کاشت ایمپلنت فوری مناسب شما است. فقط بیماران و موارد خاصی برای درمان ایمپلنت دندان در همان روز مناسب هستند زیرا انتخاب دقیق مورد، برنامه‌ریزی درمانی مناسب و رعایت پروتکل‌های جراحی و پروتز کلید موفقیت طولانی‌مدت ایمپلنت‌های دندانی فوری است.

هنگامی‌که شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت‌های دندانی در همان روز شناخته شدید، دندان‌پزشک شما سپس اقدام به ایجاد یک برنامه درمانی سفارشی می‌کند که مطابق با نیازها و نیازهای شما باشد.

“ایمپلنت‌های دندانی در همان روز” فقط به این معنی است که کل فرآیند برای شما فقط یک روز طول می‌کشد. اما برای گروه دندانپزشکی در پشت‌صحنه، این شامل یک فرآیند دقیق برنامه‌ریزی قبل از روز واقعی جراحی شما است که تعیین کننده روش های کاشت ایمپلنت فوری مناسب است. در مجموعه AR dental کلیه خدمات زیر نظر متخصص انجام میگیرد و شما با خیال آسوده با کیفیت ترین خدمات را در مکانی آرام دریافت می کنید.

روش های کاشت ایمپلنت فوری

روش دیجیتال

در طول فرایند کاشت ایمپلنت فوری دندان انجام تمامی مراحل با روش دیجیتال امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل بخشی از این فرایند توسط دستیاران به‌صورت دستی انجام می‌شود.

درروش کاشت ایمپلنت فوری Surgical guide مکان قرارگیری ایمپلنت‌ها را نشان می‌دهد و دکتر بر اساس این اطلاعات ایمپلنت‌های تهیه‌شده را در جای خود قرار می‌دهد. بعد از قرار دادن پایه‌های ایمپلنت دندان‌پزشک پروتز را بر روی ایمپلنت‌ها نصب می‌کند.

روش نیمه دیجیتال

در طول فرایند کاشت ایمپلنت فوری دندان انجام تمامی مراحل با روش دیجیتال امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل بخشی از این فرایند توسط دستیاران به‌صورت دستی انجام می‌شود.

 روش غیر دیجیتال ایمپلنت فوری

با توجه به پیچیدگی کاشت ایمپلنت فوری ممکن است امکان انجام کار به‌صورت دیجیتال و نیمه دیجیتال نباشد. در این صورت تمامی مراحل کاشت ایمپلنت فوری به‌صورت دستی و توسط دستیاران انجام می‌شود. توجه داشته باشید که روش های کاشت ایمپلنت فوری که دذ بالا ذکر شد در روز مشاوره و بررسی وضعیت اولیه توسط دکتر به بیمار اعلام می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...