preloader
Edit Content

درباره ما

دکتر علی شالچی زاده فارغ التحصیل سال ۱۳۸۲ از دانشکده دندانپزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با عنوان جراح –دندانپزشک

با ما تماس بگیرید

مراحل ایمپلنت دندان جلو: روش کاشت دندان جلو چیست؟

  • خانه
  • -
  • ایمپلنت
  • -
  • مراحل ایمپلنت دندان جلو: روش کاشت دندان جلو چیست؟

ایمپلنت دندان جلویی دقیقاً مانند یک دندان واقعی به نظر می رسد زیرا به گونه ای طراحی شده است که مانند یک دندان طبیعی از لثه شما بیرون بیاید. در نتیجه، تشخیص اینکه این دندان اصلی شما نیست، بسیار سخت است، اگرچه ممکن است کمی بهتر از دندان واقعی به نظر برسد، مخصوصاً هنگام جایگزینی دندان‌های پوسیده یا عفونی.در این مطلب به بررسی مراحل ایمپلنت دندان جلو می پردازیم.

ایمپلنت دندان جلو

 

مراحل ایمپلنت دندان جلو
مراحل ایمپلنت دندان جلو

همچنین ممکن است به دلیل عفونت یا پوسیدگی قابل توجه یا زمانی که دندان ها تحت تأثیر بیماری پیشرفته پریودنتال قرار می گیرند، نیاز به کشیدن داشته باشند. گاهی اوقات دندان های جلو به طور مادرزادی از دست رفته اند، به این معنی که با بقیه دندان های طبیعی شما در استخوان فک رشد نکرده اند. پس با گذراندن مراحل ایمپلنت دندان جلو می توان به راحتی لبخند زیبایی داشت.

در حالی که امکان دریافت بریج دندان یا پروتز یک دندان وجود دارد، اما این راه حل‌ها دور از ذهن هستند. کاشت دندان جلویی یک روش درمانی قابل پیش بینی است که با برنامه ریزی و مراقبت مناسب می تواند یک نتیجه عالی در درازمدت برای بیمارانی که با این وضعیت ناخوشایند مواجه می شوند فراهم کند.

مراحل ایمپلنت دندان جلو

جایگزین ایمپلنت دندان جلو یا پروتز یک دندانی است که به آن فلیپر می گویند و تنها یک راه حل موقت یا یک پل دندانی است. فلیپر دندانی یک دندان مصنوعی تکی است که به صفحه اکریلیک متصل شده و قابل جابجایی است.

اگرچه شکاف را پنهان می کند، اما برای گاز گرفتن آسان غذا مناسب نیست زیرا فاقد استحکام کافی است. باله دندان می تواند به راحتی حرکت کند و یک پروتز بسیار ابتدایی است، به همین دلیل است که معمولاً به طور موقت استفاده می شود.

این دندان ها باید آسیاب شده و شکل داده شوند تا بتوانند با روکش های دندانی پوشانده شوند، بدون اینکه به نظر حجیم و غیر طبیعی به نظر برسند. روکش ها از دندان جایگزین که پونتیک نامیده می شود و مستقیماً روی لثه قرار می گیرد، حمایت می کنند. اگرچه یک بریج با طراحی خوب از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر است و قدرت جویدن کافی را بازیابی می کند، تغییر شکل دندان هایی که ممکن است کاملا سالم و قوی باشند نامطلوب است. برداشتن هر گونه ساختار دندان سالم خطر عفونت و پوسیدگی این دندان ها را در آینده افزایش می دهد.

مراحل ایمپلنت دندان جلو: چه کسانی برای ایمپلنت دندان جلویی مناسب هستند؟

ایمپلنت های دندان جلویی برای اکثر بیماران مناسب است، اگرچه دندان ها و فک های شما باید رشد و تکامل خود را به پایان رسانده باشند. کودکانی که دندان های جلویی بزرگسالان را به دلیل ضربه از دست می دهند یا به طور مادرزادی دندان های از دست رفته دارند، باید تا سن هجده سالگی یا کمی بالاتر صبر کنند.

در این بین پروتز موقت تا زمانی که برای کاشت دندان آماده شوند دریافت خواهند کرد. در غیر این صورت، بیماران بزرگسالی که مایل به کاشت یک دندان تک دندانی هستند باید از سلامت دندان و پزشکی مناسبی برخوردار باشند. شما نباید هیچ نشانه ای از بیماری پریودنتال فعال یا سایر مشکلات دندانی داشته باشید.

ایمپلنت دندان جلو
ایمپلنت دندان جلو

 

مراحل ایمپلنت دندان جلو : برنامه ریزی جراحی ایمپلنت

اطلاعات تولید شده در طول آزمایشات تشخیصی برای برنامه ریزی کامپیوتری جراحی شما، مرحله به مرحله استفاده می شود. دکتر در مورد بهترین سیستم ایمپلنت و محل قرارگیری ایمپلنت، از جمله عمق و زاویه پست ایمپلنت تصمیم خواهد گرفت. تصاویر دیجیتال همچنین نشان می‌دهند که دندان ایمپلنت جدید شما پس از ترمیم کامل چگونه به نظر می‌رسد، بخشی حیاتی از این روش است، زیرا برای اطمینان از زیبایی و عملکرد عالی ضروری است.

اگر نیاز به برداشتن دندان دارید، گاهی اوقات می توان این کار را در طول جراحی ایمپلنت انجام داد و بلافاصله آن را با پست ایمپلنت جایگزین کرد.

همچنین، در صورت نیاز به پیوند استخوان، اغلب می توان مقدار کمی از مواد پیوند استخوان را همزمان با ایمپلنت دندان قرار داد. تمام این جزئیات با شما بحث خواهد شد، بنابراین شما به طور کامل درک می کنید که در طول جراحی ایمپلنت چه اتفاقی می افتد. هنگامی که طرح ایمپلنت کامل شد، یک استنت جراحی برای استفاده در طول کاشت ایجاد می کنیم. استنت یک راهنمای یا الگوی جراحی است که در حین جراحی روی لثه قرار می گیرد.

مراحل ایمپلنت دندان جلو : گذاشتن ایمپلنت دندان جلویی

معمولاً، عمل کاشت ایمپلنت دندان جلو یک ساعت یا کمتر طول می کشد و می توان با استفاده از بی حسی موضعی تکمیل کرد. برنامه ریزی قبلی جراحی تضمین می کند که این روش سریع و روان است، بنابراین بهبودی سریع تر و راحت تر است.

گاهی اوقات ایمپلنت دندان جلویی را رها می کنند تا بهبود یابد یا یک کلاه شفابخش مخصوص برای شکل دادن به بافت اطراف ایمپلنت گذاشته می شود. در موارد دیگر، دندان ایمپلنت ممکن است بلافاصله پس از جراحی کاشته شود. هر گزینه ای را که انتخاب کنید، نگران نباشید زیرا ما می توانیم دندان های موقت را هنگام ترمیم دندان های جلویی شما ارائه دهیم.

مراحل ایمپلنت دندان جلو : قرار دادن دندان ایمپلنت

اگر به یک پروتز موقت نیاز دارید، ممکن است یک پل دندانی موقت یا باله دندان نصب کنیم که تضمین می‌کند ایمپلنت می‌تواند در حین بهبودی و ادغام شدن با استخوان اطراف بدون مزاحمت باقی بماند. هنگامی که یک دندان ایمپلنت بلافاصله پس از جراحی کاشته می شود، معمولاً یک دندان موقت است و به طور خاص فقط برای اهداف زیبایی طراحی شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...